Како да го побарате она што го сакате во кревет?

5 совети како да ги остварите вашите скриени фантазии

Барањето работи е лесно, нели? „Сакам чоколадно колаче, ве молам“. „Би сакал од тие чевли во број 38“. „Ќе пијам уште еден коктел Маи Таи“. Ако размислите за тоа, ние ги бараме (и добиваме) нашите избрани желби цел ден, секој ден. Но, барањето за она што го сакате во спалната соба може да ви го врзува јазикот, да ви биде непријатно или надвор од вашето подрачје на искуство. Жените често се научени (или се очекува) да го прифатат она што се нуди меѓу чаршафите. Но, вие не морате. Еве некои од нашите омилени совети како да ја преземете контролата и да го побарате она што го сакате во кревет.

Како да го побарате она што го сакате во кревет?

1. Бидете подготвени

За сè има време и место, така велат старите. Барањето на некаква промена во креветот може да биде малку незгодно. Не сакате да имплицирате дека вашиот сексуален живот не е баш тоа и дека ви треба торба со дилда. Сакате да го подобрите она што е веќе таму. Затоа изберете мудро. Нема потреба да викате во екотна страста: „Оралниот секс нр ми беше доволен! Не прекорувајте додека тој е наместен во кучешки стил, „Доста е од оваа позиција, сакам да те јавам како каубојка!“ Седнете го пред време, сипете малку шампанско, пригушете ги светлата и кажете му дека имате тајна. Кажете му дека ви се допаѓаат вашите сегашни игри во спалната соба, но сакате да додадете и нешто плус во менито.

2. Бидете смели

Можеби сакате повеќе предигра. (Кој не сака повеќе предигра?) Или можеби отсекогаш сте сакале да пробате ропство. (Кој не сака да се обиде со ропство?) Или можеби аналниот секс ви е на ум. (Чиј ум не талка до анален секс ?) Ако сакате да пробате нешто сосема ново за вас двајца, започнете со еден концепт и напишете ги сите детали. Оживејте ја фантазијата со придавки. „Сакам да ги почувствувам твоите големи, тешки… раце…“ (или кој и да е дел од телото). Заборавете на суптилност. Бидете конкретни и секси со вашите желби. Објаснете како сакате тој да ве натера да се чувствувате.

Како да го побарате она што го сакате во кревет?

3. Бидете експерт

Ако она што го сакате е нешто што никогаш претходно не сте го направиле, време е да почнете со вашето истражување. Постојат водичи и книги кои ќе ви помогнат да пробате речиси сè. Дали сакате да бидете негов орален авторитет? Побарајте на интернет – водич за Фелацио. Дали партнерот може да биде малку поупатен таму долу? Можете да прочитате нашиот блог како до подобар орален секс. Ако сакате да пробате анален секс, погледнете го нашиот водич Анален секс – од А до Ш.

4. Бидете храбри (во мали чекори)

Не мора да ползите на раце и колена во зандана првиот ден. Откако ќе ги искажете вашите желби, дури и малите чекори напред може да ви донесат експлозивни резултати. Ако сте заинтересирани за BDSM, прво обидете се да водите љубов со затворени очи, а потоа продолжете со врзани очи. Ако ова се чувствува удобно за вас и сакате да одите понатаму, дозволете му на партнерот да ги држи вашите зглобови и ако и ова прави да се чувствувате удобно и пријатно, врзете ги со марама и после тоа можете и да си купите лисици.

Како да го побарате она што го сакате во кревет?

5. Бидете подготвени да слушнете што има да каже

Ако ја отворите оваа врата, запомнете дека разговорот веројатно ќе тече на два начина. Можеби и тој има свои тајни фантазии. Можеби тој отсекогаш сакал да има секс со вас додека носите високи каубојски чизми. Или можеби зборувањето валкано е трикот за отклучување на неговото либидо. Или можеби сака да ве гледа како изведувате еротски стриптиз. Или пак да ве гледа како се самозадоволувате. Откако ќе ги споделите вашите желби, прашајте го како можете да ги остварите неговите сопствени вкусни соништа. Создавањето безбедно место за истражување на еротиката несомнено ќе ја зајакне врската помеѓу вас двајца (со или без лисици).

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top