Поголем сексуален нагон од вашиот партнер?

Што сега?

Може да биде многу фрустрирачки кога имате поголем сексуален нагон од вашиот партнер. Иако мислите дека можеби сте единствената личност што некогаш го доживеала ова, тоа всушност е доста вообичаено. Повеќето врски минуваат низ фази кога едната личност сака секс повеќе од другата. Ако вие сте партнерот со зголемен сексуален нагон и едноставно не можете да најдете златна средина, сè уште не се откажувајте од вашиот сексуален нагон. Постојат неколку работи што можете да ги направите за да најдете рамнотежа во вашиот сексуален живот. Вашиот партнер може да биде задоволен со секс еднаш или двапати неделно, но можеби вам ќе ви треба ослободување пет или седум пати неделно. Ако се најдете во оваа ситуација, сè уште не е време за менување на партнерот.

Дајте ѝ шанса на врската и испробајте ги овие совети подолу за гарантиран успех.

Мастурбација

Ако забележите дека ви треба сексуално ослободување почесто од вашиот партнер, обидете се со мастурбација. Иако мастурбацијата не е секс со вашиот партнер, сепак можете сами да доживеете сексуално задоволство. Мастурбацијата не е подобра или полоша од сексот со партнерот, тоа е само поинакво искуство. Мастурбацијата може да ви го обезбеди потребното сексуално ослободување без да мора да го истрошите партнерот со тоа што постојано барате секс од него. Ако вашиот партнер си замине пред да го направите тоа наутро, извадете ја вашата верна секс играчка и уживајте во сексуалното задоволство соло. Може да ја заклучите вратата и кога се бањате навечер и да го понесете вашиот водоотпорен вибратор со вас. Кој знае, можеби кога вашиот партнер ќе го слушне вашето нежно стенкање низ вратата, можеби ќе одлучи да ви се придружи во вашите напори.

*Во некои врски, можеби е важно да се зборува за мастурбацијата пред да се занесете. Вашиот партнер може да се чувствува несигурен во врска со тоа или да го смета за изневерување. (Според наше мислење, мастурбацијата не е изневерување, но можеби вреди да го запознаете вашиот партнер со вашата активност.)

Пробајте нешто ново

Секогаш постои можност сексуалниот нагон на вашиот партнер да се намали бидејќи работите се премногу конзистентни. Ако вашиот партнер точно знае што ќе се случи кога ќе се вовлечете под чаршафите, тоа ја одзема возбудата. Обидете се повторно да го поттикнете интересот на вашиот партнер за секс со тоа што ќе пробате нешто ново.
Пробувањето на нешто ново за да го поттикне нивниот интерес може да биде токму она што го барате за да го вратите вашиот партнер на вашето ниво. Има неограничени можности кога станува збор за отворање нови видици во спалната соба. Како прво, излезете од спалната соба и обидете се да имате секс на кое било друго место во вашиот дом. Понекогаш едноставна промена на локација може да биде возбудлив начин да ги промените работите. Следниот пат кога ќе вечерате на маса, и двајцата ќе се сетите што сте направиле таму последно. Ова би можело да биде доволна возбуда да гарантира уште една љубовна сесија.

Други опции за да пробате нешто ново вклучуваат:

  1. Сексинг во текот на денот
  2. Орален секс пред вечера
  3. Заедно гледање порно
  4. Инвестирајте во и уживајте во нова секс играчка заедно
  5. Комуницирајте

Многу е важно да запомните дека кога имате потешкотии, дури и ако се еднострани, комуницирајте. И покрај тоа што овие потешкотии можеби ви врескаат во главата, вашиот партнер може да не знае. Би сакале вашиот партнер да комуницира со вас ако се чувствува непријатно нели? Истото важи и за вас – не можете да го обвинувате вашиот партнер што не знае што доживувате ако не му кажете.

Ако се чувствувате дека ви треба повеќе секс, имајте приватен разговор и разговор за возрасни. Кажете му на вашиот партнер за вашите потреби и додека сте тука, прашајте дали има нешто за што треба да знаете. Вашите потреби можеби врескаат толку гласно во вашата глава што можеби нема да забележите дека и вашиот партнер има тешкотии. Најдете заеднички јазик заедно за да ви бидат задоволени двете потреби. Ако на вашиот партнер му треба повеќе сон, а вам ви треба повеќе секс, обидете се да се одите во кревет малку порано за да одвоите време за вашите потреби и да му дадете доволно време на вашиот партнер да спие колку што му треба.

Иако имањето различни сексуални нагони може да биде фрустрирачко, исто така може да биде многу лесно да се справите. Комуникацијата игра голема улога во секоја врска, без разлика дали таа врска е само за секс или повеќе посветена. Исто така, има многу работи што можете да ги направите за да го зголемите сексуалниот нагон на вашите партнери.

За крај…

Секогаш комуницирајте со вашиот партнер, но исто така сфатете дека постојат начини да ги сфатите вашите сексуални желби што можеби не ги пробувате сега. Испробувањето нови работи во спалната соба може да биде доволна возбуда за да го подигнете сексуалниот нагон на вашиот партнер. Исто така, не двоумете се да мастурбирате кога сте сами за да си го давате ослободувањето што ви треба почесто. Нема срам во тоа да се грижите за себе и нема срам да ви треба ослободување почесто од која било друга личност. Што и да одлучите да правите, не обидувајте се да го намалите вашиот сексуален нагон затоа што нема ништо лошо во тоа како што е сега. Уживајте и инвестирајте во вашите оргазми и вашиот сексуален нагон купувајќи ги омилените секс играчки за оние моменти кога се забавувате сами.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top