Врска на далечина

16 секси начини да преживее вашата врска

Врските на далечина може да бидат многу осамени, но да се биде оддалечен не мора да ја растури вашата врска. Иако е потребна посебна посветеност и конекција за да трае, можете да го забрзате времето додека не се сретнете повторно. Ако сакате да опстанете, обидете се со некои од идеите подолу за да останете поврзани и да ја зголемите поврзаноста!

1. Истражете ги вашите фантазии

Кога сте разделени е совршено време да разговарате за вашите најдлабоки желби без притисок. Можете искрено да ги изразите своите фантазии без никаков страв од осуда или незгодни погледи. Започнете со предлагање нешто што би сакале да пробате и видете што би сакал вашиот партнер за возврат!

2. Споделете нешто секси

Дали најдовте топ клип што ве запали? Или пак прочитавте некој совет за секс што едвај чекате да го пробате! Веднаш испратете го тој линк до вашиот партнер! Тоа ќе им даде до знаење дека мислите на нив и на вашата интимност, дури и ако тоа е само жешка слика што ве поттикнала.

3. Направете непослушна купон книга

Извадете ги вашите маркери и хартија и подгответе се да бидете креативни со мала доза на непослушност! Започнете ја вашата книга со купони со слатки и романтични предлози како бакнување, галење и масажа. Потоа напредувајте во бањи со меурчиња, па дури и плескање. Изборот е ваш. Испратете ја купон книгата на вашиот партнер, со ветување дека ќе пробате се што е во неа.

4. Секстинг

Не треба да бидете во врска за да испраќате секси пораки, но дефинитивно станува уште поважно кога тоа е единственото нешто што го правите! Кажете му на вашиот партнер што би сакале да му правите и колку неверојатно се чувствуваат нивните раце и јазик на вашите омилени делови од телото.

5. Подароци

Нешто специјално нешто му дозволува на вашиот партнер да знае дека размислувате за нив. Пробајте чоколадо, долна облека или нова играчка! Дури и искрено, сензуално, љубовно писмо може да биде посебно и интимно изненадување. Тоа дефинитивно ќе биде врв на денот или неделата на вашиот партнер!

6. Соголување на долги растојанија

Без разлика дали преку телефон или веб-камера, игрите со стриптиз на долги растојанија се одлични за да се чувствувате како да станувате непослушни еден до друг. Тоа може да биде виртуелен покер, вистина или предизвик или игра каде што погодувате факти за другата личност. Што и да одберете, подгответе се да бидете голи!

7. Секс по телефон

Уште подобро од секстингот е еротскиот телефонски повик, каде што можете да ги слушнете офкањата од задоволство на вашиот партнер додека разговарате за вашите фантазии и желби. Затворете ги очите и ќе бидете транспортирани во креветот на вашиот партнер, каде што можеби ќе почнете да мислите дека вашите сопствени допири се негови.

8. Направете фотосесија во долна облека

Одете во елегантен бутик за долна облека или во одделот за долна облека во вашиот локален трговски центар и пробајте ги вашите омилени парчиња. Направете неколку добро поставени фотографии од секоја парче додека сте во соблекувалната! Испратете ги вашите омилени фотографии на вашиот партнер, а потоа купете ја онаа комбинација што најмногу му се допаѓа на вашиот партнер!

9. Спонтани команди

Ако сакате малку да го контролирате меѓусебното задоволството, обидете се да си испраќате мали команди еден на друг во текот на неделата. Може да биде нешто едноставно како „облечи ги твоите најсекси гаќички и покажи ми вечерва“ или нешто понепослушно како „одвој 5 минути за да ја напуштиш работата и да си играш во бањата“. Сигурно ќе го запали вашиот спонтан оган!

10. Секси кратки пораки

Наместо да го испратите тоа селфи со двојна брада, изненадете го вашиот партнер со нешто подрско и безобразно. Тоа може да биде едноставна снимка со деколте, слика од под здолништето или па одете на се или ништо – вие во жешка долна облека. Пробајте го ова додека вашиот партнер е на работа за дополнителна табу возбуда!

11. Снимајте секси видео

Не мора да биде графички или порно достоен за ХХХ, но едноставен стриптиз или сензуален, сугестивен клип може да ја разгори имагинацијата на вашиот партнер и уште повеќе да ве посакува. Пробајте нешто едноставно и слатко како лижење на усните и намигнување ако сакате да биде лесно и разиграно.

12. Напишете еротска приказна

Вежбајте ги вашите книжевни вештини со еротска авантура со вас, вашиот љубовник и која било од фантазиите што би сакале да ги испробате! Можеби не сте поет, но пишувањето на тие секси идеи на хартија може да биде возбудливо и да ви ги отвори очите. Споделете го со вашиот партнер за читање и разговор доцна навечер.

13. Секс на Skype

Ако едноставното слушање на гласот на вашиот партнер на телефон не е доволно за да бидете задоволни, преминете на следното ниво – секс преку Skype – каде што можете да го видите вашиот партнер како се задоволува во реално време. Нема ништо подобро од тоа да го видите лицето на вашиот партнер, особено кога доживува оргазам заради вас.

14. Имајте long distance состанок

Одредете датум кога ќе седнете пред веб камера, ќе вечерате, ќе разговарате и ќе гледате филм заедно. Тоа е едноставен начин за поврзување, но ако сакате да ја загреете атмосферата – вклучете некое од секси изненадувањата од оваа листа!

15. Одредете датум

Одлучете кои фантазии сакате да ги исфрлите од вашата листа и одредете датум за нов состанок – ветувајќи дека ќе ја поминете секоја од нив. Разговарајте за нив однапред за да го изградите исчекувањето, а потоа чувајте неколку тајни еден од друг за да изненадите со спонтаност!

16. Пробајте ја играчката за парови на долги растојанија

Има многу играчки што се контролираат преку паметен телефон ( погледни ја понудата тука ), а некои дури и се контролирани од играчката на другиот! Ќе ги почувствувате движењата на вашиот партнер и ќе го контролирате неговото чувство како воопшто да нема растојание меѓу вас.

За крај…

Да се има врска на далечина е само по себе предизвик. Оној кој го сакате е оддалечен од вас физички, но го имате во срцето. Сепак, за наша среќа живееме во време во кое технологијата е на допир на нашите прсти. Иако сте далеку од вашата љубов имате начин физички да се поврзете и да ја одржите вашата врска жива. Од секс играчки кои се управуваат преку апликација до секси пораки, денес постојат толку многу начини да го одржите пламенот на страста жив.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top