Како да изберете воздушен стимулатор за клиторис?

Да, добро читате – воздушна стимулација на клиторисот. Хит иновација во целокупниот свет на секс играчките, нели? Веќе е и во фаза на освојување на илјадници корисници ширум светот. Работи на различен начин и поинаков принцип на функционирање од класичните вибратори. Тие работат врз основа на механичка стимулација – преку вибрации, кои всушност, се произведени од страна на ротирачки мотор. Е тука, моторот кај воздушните стимулатори создава проток на воздух благодарение на подвижниот дел кој го поседуваат, со т.н ритмични движења. Сензуалното искуство го создава тој проток на воздух, кој е насочен директно на клиторисот. Чувството е идентично како да имате интензивен орален секс. Практично, возбудливо и незаменливо цицање чиј интензитет зависи само од вашиот избор. Интересно е што нема директен, физички контакт со самиот клиторис, па, чувството на непријатност тргнете го од листата и подгответе се за поголем број на оргазми.

Иако мошне нова појава на самиот пазар, изненадува фактот што изборот на модели и дизајни веќе е и премногу богат. Варира од уреди кои се здобија со историски статус до оние посебните, со специфични функции кои изгледаат доста збунувачки на самиот почеток. Следуваат нашите препораки за засебните модели врз основа на тоа кои специфики ги поседуваат и со што можат да се пофалат.

Најприфатливи модели на овој тип стимулатори

Доколку сакате да заштедите и не ви е во план да потрошите премногу, ви препорачуваме да изберете нешто прилично достапно – како за ваш прв модел на ваков стимулатор.

Чисто за информација, вистина е дека полуксузните модели на овие стимулатори имаат доста помоќни мотори. Или пак, дизајнирани се на начин да се употребат за време на секс. Но, целта е да ви доловиме дека на почетниците можеби и нема да им се допаднат, бидејќи сепак тие не се во потрага по нешто посложено за почеток. За почетници, доволна е играчка која овозможува постепено интензивирање на силите, значи – од понежно до помоќно. Овој тип на стимулатор исто така, епогоден и за патување и сигурно складирање. Најприфатлив е единствениот кој работи на батерии, и тоа стандардни – Satisfyer One Night Stand дизајниран исклучиво за почетници.

Најинтензивна стимулација

Јасно е дека воздушните стимулатори немаат иста сила и моќност на самиот мотор. Пред се, тоа е индивидуална работа. Тргнете и од фактот дека чувствителноста кај сите жени е различна. Токму поради тоа, имајте го секогаш во предвид интензитетот кој го посакувате, пред било што да купите. Најчесто, моделите имаат широк спектар на јачини, па најпогодно е да се зголемува интензитетот постепено за да можете да уживате во благопријатна стимулација. Препорака само за жените кои знаат дека им треба премногу моќно стимулирање е купување на стимулатори со екстремно моќни мотори. Постојат повеќе такви видови на модели на пазарот денес. Може да се каже дека исклучителните воздушни стимулатори со најмоќните мотори, меѓу сите воздушни стимулатори, ќе ви ја подарат забавата од соништата. Важен факт е да се напомене дека поседуваат силни стартни поставки. Можете да ги контролирате и преку апликација, која нуди голем број бенефити при употреба. На пример, со него може да раководи вашиот партнер од далечина, а вие да се препуштите на неговата контрола. Фантастично, зарем не!?

Користење за време на сексот

Постојат и модели кои се совршени за употреба додека партнерот пенетрира во вас, а воздушната стимулација си ја врши својата работа доста успешно, во смисла на тоа дека вашиот клиторис ќе биде совршено стимулиран. И не постои можност да не доживеете оргазам. Постои едно тенко делче кое одредени клиторални стимулатори го поседуваат и совршено се вклопуваат помеѓу двајцата партнери, за доживување на незаборавно искуство. Токму поради тој дизајниран дел се сметаат за погодни за користење за време на сексуалниот чин. Особено доколку ви недостасува стимулирање на клиторисот. Но, и генерално земено.

Satisfyer Pro 4 Couples на пример, како еден од врвните достигнувања на ова поле е произведен и дизајниран буквално како стандарден стимулатор за парови, кој се користи за време на сексот. Поседува две т.н “ раце”. Едната рака се поставува внатре, во внатрешноста на вагината, додека пак другата, поседува воздушен стимулатор за клиторисот. Раката која е внатре, вибрира. Исклучително е тенка и тесна за да не му смета на пенисот додека пенетрира, и воопшто, да не придонесе за никаква непријатност за време на сексуалниот чин. Па така, во исто време стимулира со вибрирање и создава можна сензација за обата партнери. Вибрациите ги чувствуваат двајцата, што доведува до експлозивни невообичаени оргазми.

Satisfyer – Penguin Клиторален стимулатор

penguin
penguin clitoral

Најпрво, да симнеме капа за овој неверојатно уникатен дизајн кој го поседува оваа секс играчка и да оддадеме признание за сето тоа. Веруваме дека ниту една жена нема да остане имуна на неговиот изглед, но, исто така и на перформансите кои овој клиторален стимулатор ги нуди. Па дали воопшто и сте помислиле дека вакво “совршено чудо” може да постои? Го стимулира клиторисот преку моќни вибрации и наспроти сето тоа, водоотпорен е, што ви нуди можност за забава во кадата или туш-кабината. Бранот на стимулација и притисок на клиторисот без физички допир, е одлична можност да се спознаете себеси, поточно, да спознаете уште едно искуство и чувство кое досега не сте го имале. Долното копче на самиот Satisfyer – Penguin клиторален стимулатор е таму за да го вклучите и да уживате во (замислете) 11-те нивоа на пулсирање, кои исто така, вклучуваат и нежен допир со режим за длабоко стимулирање. За да го контролирајте самиоит интензитет, користете ги двете копчиња.

Најдоброто од двата света – воздух + вибрации

Посебни модели знаат да бидат одличен избор ако веќе сте имале претходно позитивно искуство со вибратор. Тие модели поседуваат два мотори. Едниот е дизајниран за да ја извршува воздушната стимулација. Другиот пак, е во улога на класичен вибратор. Сведоци сте дека, во зависност од вашите моментални желби и потреби, имате можност да искусите и различен вид на стимулација. Стимулација на клиторисот со воздух, на пример, а потоа забрзајте со вибрации. Мошне возбудливо, зарем не? 🙂

Одличен избор за подарок

Се ближи сезоната на дарување. Но и доколку не беше тоа така, клиторалните стимулатори се прекрасен избор за подарок, доколку сакате да се издигнете од толпата и да изненадите со уникатноста во изборот за подарок. Нивниот дизајн е подискретен, и воопшто не треба да се грижите дали големината при изборот ќе ја задоволи желбата на примачот на подарок (што не е баш така при изборот на дилдо или вибратор ). Друга позитивна карактеристика на овој подарок е тоа што, најчестиот начин жената да доживее оргазам е преку стимулација на клиторисот. Ова го прави уште посовршен, зарем не?

Големиот број на жени ширум светот кои практикуваат стимулирање на клиторисот со помош на оваа играчка, изјавиле дека доживуваат оргазам за многу кратко време – а тоа е нецела минута 🙂 И по тие неколку секунди, се спремни за повеќе и повеќе. Совршено!

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top