Бат Плаг 5 работи кои треба да ги знаете

Прифаќањето дека сосема е во ред да поседуваш или си играш со сексуални играчки, или пак, зборувањето отворено за сексот и сексуалните желби, во голема мера е се поприфатено и поприфатено, и сето она кое во минатите години се сметаше за табу тема – сега е понормално исперцепирано. Поради ова, ние се потрудивме и создадовме еден мал водич за сите карактеристики  што треба да ги знаете за бат плаг, како едни од основните секс играчки.

Бат плаг со зајачко опавче-3

Зошто луѓето ги користат?

Доколку никогаш претходно не сте користеле бат плаг, а се фаќате себеси во ситуација да сакате да пробате нешто ново и не знаете многу за нив – тогаш сигурно се прашувате зошто некои луѓе ги сакаат и ги практикуваат толку многу. Сигурно познавате макар и еден познаник кој е фасциниран од нив. Реалноста е дека многу луѓе користат бат плаг за време на самата предигра, мастурбацијата, или пак, за време на сексот, бидејќи тие всушност доведуваат до многу поинтензивни оргазми и задоволство од вообичаеното (за било кој од двата пола).

Започнете со помал Бат плаг

Овие играчки на пазарот се наоѓаат во секакви облици, големини и дизајни, исто како и вибраторите. Доколку сте почетник, тогаш сигурно ќе сакате да започнете со помал бат плаг како нашиот Метален срце бат плаг, кој е дизајниран специјално за почетници. Исто така, повторно би нагласиле да користите материјали што е безбедени за телото. Такви се метал, стакло или силикон.

Без паника, нема да се изгуби во тебе!

Сигурни сме дека веројатно сте ги слушнале сите можни хорор приказни за луѓе кои морале да завршат во болница со секс играчка што е изгубена некаде внатре. Но, навистина многу малку е веројатно дека тоа некогаш и воопшто ќе се случи. Најголемиот дел од аналните играчки се дизајнирани со проширена основа, што ги спречува да се изгубат таму внатре. Доколку сепак, сомнежот е присутен, тогаш погрижете се да изберете бат плаг кој има поширока основа, за на секој начин да го спречите тоа да се случи.

Бат плаг со зајачко опавче1

Лубрикантот е задолжителен!

Секогаш кога вметнувате бат плаг, ама буквално секогаш – задолжително треба да користите лубриканти за лесно вметнување и лизгање. Анусот нема природно подмачкување, како што тоа е случај со вагината. Ние ви препорачуваме да користите лубрикант врз база на вода, доколку бат плагот е направен од силикон, бидејќи некои лубриканти врз база на силикон може да го оштетат и еродираат силиконот од секс играчката.

Интензитетот на оргазмот е зголемен

Позитивната работа кај аналните играчки е што може да ги користи буквално секој, без разлика на пол.  Тие се дефинитивно подеднакво пријатни и за двајцата партнери. Кога се користи за време на сексуалниот чин, може да помогне во затегнување на самата вагина, што ги подобрува сензациите кај двата партнера. Понатаму, мажите можат да имаат и многу пријатно искуство со користење бат плаг, бидејќи тие можат да помогнат во стимулирање на простатата. А знаеме дека за одредени луѓе, тоа претставува една моќна ерогена зона. Сеуште ли се двоумите за да ги купите?

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top