Презервативи Masculan Anatomic 3/1

99 ден

Опис на производот

 • Кондоми со лубрикант
 • За уживање во еротскиот момент
 • Одличен германски бренд
 • Производите ги исполнуваат меѓународните квалитет, безбедни и ефективни
 • Дизајниран според анатомскиот облик на машкиот пенис
 • Сигурност и Безбедност
 • Транспарентен
 • Дерматолошки тестирано
 • Номинална ширина: 52 +/- 2 mm
 • Во мало практично пакување
 • 3 парчиња

Достапност: На залиха

SKU: 4019042000042 Категорија
Masculan logo
Сигурно плаќање

Својства

 • Обезбедуваат безбедност и удобност
 • Лесни за употреба
 • Германски квалитет
 • 100% електронски тестирани

Кондомите Masculan TYPE 4 Anatomic  се лесни за носење и имаат лубрикант за поголема удобност и подобро вклопување. Достапно во мало практично пакување од 3 парчиња.

Masculan TYPE 4 Anatomic е транспарентен, подмачкан кондом со анатомски облик и мазна структура. Секој кондом Masculan е електронски тестиран, содржи лубриканти и е спакуван во висококвалитетна алуминиумска обвивка. Кондомите Masculan се многу ефикасна алатка за планирање на семејството. Ако се користи правилно, го спречува ширењето на сексуално преносливи болести и штити од несакана бременост. Маскуланските кондоми се меѓу врвните кондоми благодарение на најквалитетните материјали што се користат во нивното производство. Германскиот стандард за квалитет гарантира највисоко ниво на заштита и безгрижен и опуштен однос.

Внимание
Да се чува на ладно и суво место подалеку од директна сончева светлина.
Прекинете ја употребата ако почувствувате непријатност или иритација додека користите кондоми.
Овие кондоми може да предизвикаат алергиски реакции, дури и анафилактичен шок доколку корисникот е алергичен на латекс.
Повторната употреба може да го зголеми ризикот од  инфекција.
Ниту еден метод на контрацепција не нуди 100% заштита од несакана бременост, вирусот СИДА или други сексуално преносливи болести.

Brand

Masculan

Маскулан е марка на лубриканти и презервативи кои се достапни LoveGuru.mk. Овие производи се наменети за подобрување на сексуалното задоволство и удобност, како и за смалување на ризикот од сексуално пренесни инфекции. Лубрикантите на Маскулан се изработени од квалитетни состојки и се дизајнирани да бидат безбедни за користење со презервативите. Презервативите се изработени од најквалитетни материјали и се препорачани за безбедни сексуални односи. Важно е да се користат производи за безбедно сексуално однесување за да се намали ризикот од сексуално преносни инфекции.
Masculan logo

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Презервативи Masculan Anatomic 3/1”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Masculan AnatomicПрезервативи Masculan Anatomic 3/1
99 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top