Презервативи Durex Intense Orgasmic 12/1

499 ден

Опис на производот

 • Количина: 12 парчиња по пакување
 • Стратешки поставени точки и жлебови за зголемена сензација
 • Засилен со лубрикант со свеж ефект за засилени сензации
 • Погоден и за мажи и за жени
 • Дизајниран да ги подобри сексуалните односи за двата партнера
 • Ги стимулира нервните завршетоци за да го олесни постигнувањето оргазам
 • Изработен од висококвалитетен, издржлив латекс
 • Стандардна големина за удобно вклопување
 • Обезбедува сигурна заштита од сексуално преносливи инфекции (СПИ) и несакана бременост
 • Компатибилен со лубриканти на база на вода и силикон
 • Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Достапност: На залиха

SKU: 9942 Категорија
Сигурно плаќање
Презервативи Durex Intense Orgasmic 12/1

Доживејте зголемено задоволство и засилени сензации со Презервативи Durex Intense Orgasmic 12/1 . Дизајниран да ги подобри сексуалните искуства за двајцата партнери, овој револуционерен кондом ја редефинира интимноста.

За неа, секој кондом има стратешки поставени точки и жлебови, прецизно изработени за да го интезивираат чувството и да ги стимулираат нервните завршетоци, отворајќи го патот за крајно задоволство и кулминација без напор. Засилено со лубрикант со освежувачки ефект, секоја ваша средба станува авантура со зголемено возбудување и засилено задоволство.

За него, задоволството лежи во неприкосновената екстаза што ја доживува партнерот. Со Durex Intense Orgasmic, задоволството не се однесува само на личното задоволство – туку на максимизирање на заемното задоволство и поврзаност.

Со пакувањето од 12 парчиња и иновативниот дизајн со стрии, овие кондоми нудат не само заштита, туку и влез во светот на зголемена интимност и екстаза. Подигнете ги вашите интимни моменти на повисоко ниво со Durex Intense Orgasmic и заедно откријте нова димензија на задоволство.

Внимание
Да се чува на ладно и суво место подалеку од директна сончева светлина.
Прекинете ја употребата ако почувствувате непријатност или иритација додека користите Durex кондоми.
Овие кондоми може да предизвикаат алергиски реакции, дури и анафилактичен шок доколку корисникот е алергичен на латекс.
Повторната употреба може да го зголеми ризикот од  инфекција.
Ниту еден метод на контрацепција не нуди 100% заштита од несакана бременост, вирусот СИДА или други сексуално преносливи болести.

Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Brand

Durex

Durex има над 75 години искуство во производство на кондоми. Покрај кондомите, Durex има неколку други групи производи во асортиманот како лубриканти и играчки. Дурекс е марка на презервативи и производи за сексуално здравје кои се достапни во многу земји на светот, вклучувајќи ја и Македонија. Производите на Дурекс се дизајнирани да им помагаат на луѓето да имаат посигурни и пријатни сексуални искуства. Тие нудат разновидни производи, вклучувајќи презервативи, лубриканти и други производи дизајнирани да подобрат сексуалното задоволство и удобност. Важно е да се користат презервативи и други производи за безбеден сексуален однос за да се намали ризикот од сексуално пренесувани инфекции и непредвидени бремености.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Презервативи Durex Intense Orgasmic 12/1”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Дурекс кондомиПрезервативи Durex Intense Orgasmic 12/1
499 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top