Презервативи Durex Feel Intimate 3/1

139 ден

Опис на производот

  • Количина: 3 кондоми по пакување
  • Содржи дополнителна количина на лубрикант за зголемена чувствителност и задоволство
  • Дизајниран да ги подобри интимните искуства
  • Создаден за лесно нанесување и удобно вклопување
  • Пријатен мирис за дополнително уживање
  • Изработен од висококвалитетен латекс
  • Обезбедува сигурна заштита од сексуално преносливи инфекции (СПИ) и несакана бременост
  • Стандардна големина за удобно вклопување за повеќето корисници
  • Компатибилен со лубриканти на база на вода и силикон
  • Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Достапност: На залиха

SKU: 9946 Категорија
Сигурно плаќање
Презервативи Durex Feel Intimate 3/1

Подигнете ги вашите интимни средби на повисоко ниво со Презервативи Durex Feel Intimate 3/1, направени со дополнителна доза на лубрикант за да се зголеми чувствителноста и да се засили задоволството. Совршени за оние кои бараат подобрено искуство. Овие кондоми од колекцијата Durex обезбедуваат идеален поттик за вашите интимни моменти.

Дизајнирани и произведени според највисоките стандарди, кондомите Durex се познати по нивната леснотија при нанесување, исклучително вклопување, удобност и пријатен мирис, обезбедувајќи безгрижно и пријатно искуство секој пат. Дерматолошки тестирано, секое пакување содржи 3 парчиња кондоми со врвен квалитет, кои нудат и сигурност и уживање при секоја средба.

Внимание
Да се чува на ладно и суво место подалеку од директна сончева светлина.
Прекинете ја употребата ако почувствувате непријатност или иритација додека користите кондоми.
Овие кондоми може да предизвикаат алергиски реакции, дури и анафилактичен шок доколку корисникот е алергичен на латекс.
Повторната употреба може да го зголеми ризикот од инфекција.
Ниту еден метод на контрацепција не нуди 100% заштита од несакана бременост, вирусот СИДА или други сексуално преносливи болести.

*Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Brand

Durex

Durex има над 75 години искуство во производство на кондоми. Покрај кондомите, Durex има неколку други групи производи во асортиманот како лубриканти и играчки. Дурекс е марка на презервативи и производи за сексуално здравје кои се достапни во многу земји на светот, вклучувајќи ја и Македонија. Производите на Дурекс се дизајнирани да им помагаат на луѓето да имаат посигурни и пријатни сексуални искуства. Тие нудат разновидни производи, вклучувајќи презервативи, лубриканти и други производи дизајнирани да подобрат сексуалното задоволство и удобност. Важно е да се користат презервативи и други производи за безбеден сексуален однос за да се намали ризикот од сексуално пренесувани инфекции и непредвидени бремености.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Презервативи Durex Feel Intimate 3/1”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Презервативи Durex Feel Intimate 3/1Презервативи Durex Feel Intimate 3/1
139 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top