Недоволно секс во врска?

6 начини како да го возбудите вашиот партнер

Секоја врска доживува моменти и периоди каде што сексот едноставно не се случува доволно често. Или барем не колку што вие и вашето либидо би сакале. Вие сте расположени за секс, но вашиот партнер не прави никакви потези во врска со тоа. Слушаме дека многу луѓе се жалат на неусогласено либидо или дека воопшто немаат доволно секс. Но, не треба да се обесхрабрувате ако не се возбудиле или пак ако вашиот партнер не може да се возбуди.

Честопати, постои прекин на комуникацијата што полека води до сè помала интимност, сè додека не стане тешко воопшто повторно да се запали првичниот оган на страста.

Значи, што можете да направите за да ја поправите оваа ситуација и тоа брзо? Како можете да ја канализирате вашата внатрешна заводничка кога нема секс во вашата врска?

Еве шест начини како да го зголемите вашите либидо и да предизвикате секси средба за повторно да го запалите пламенот.

Преземете ја иницијативата

Без оглед на тоа што чувствувате дека е вашата „улога“ во врската, не постојат правила кои велат дека не можете да бидете личноста што ќе иницира секс или дури и само да иницирате разговор за секс со вашиот партнер. Не дозволувајте никакви општествени норми да ве стават во рамка каде што се чувствувате удобно само кога вашиот партнер е тој што треба да иницира. Ова било, е, и ќе остане двонасочна улица!

Всушност, самодовербата веројатно ќе го разбуди вашиот партнер (а одлична е и за вас!). Но, како воопшто да започнете разговор на оваа тема?

Стравот од отфрлање може да ве кочи, но верувајте ни, преземањето иницијатива овде е многу моќно. Повикувањето на вашата сексуалност може да го врати вашиот сексуален живот веднаш на сцената на меден месец. Време е да ја преземете контролата – можеби дури и да ослободите малку од вашата внатрешна Домино дама.

Зголемете ја вашата еротска естетика

Вечерта е при крај, а вие и вашиот партнер ја започнувате вашата ноќна рутина.

Наместо да ја земете стандардната памучна долна облека и преголемата маица, облечете секси долна облека. Или облечете нешто што ве прави да се чувствувате самоуверено и секси – можеби ништо. Откако ќе влезете во спалната соба, вашиот партнер ќе премине од леден во жежок за десет секунди. И не само што ќе го возбуди, туку и ќе се чувствувате екстра секси знаејќи дека изгледате многу секси. Тоа засилување на самодовербата е win – win ситуација!

Експериментирајте со Sexting

Понеделник е – 8 часот наутро и штотуку го уклучивте компјутерот на работа. Чувствувате мала возбуда ” таму долу” затоа што го сакате и посакувате вашиот партнер толку проклето многу. На крајот на краиштата, веќе е поминато некое време за двајцата. Доста е со суптилни совети, сите имаат потреби па така и вие.

Не двоумете се да му испратите секси порака на вашиот партнер во секое време од денот. Ако се чувствувате супер непослушно и се чувствувате удобно да го правите тоа, испратете му гола слика. Додава чувство на спонтаност и опасност. Ќе добиете инстантно подигнување на егото штом вашиот партнер ќе ви испрати секси слика назад. Плус, тоа целосно се брои како предигра!

Ова може да биде време да ги истражите фетишите на вашиот партнер за да создадете нова возбуда. Ако знаете за интензивниот фетиш на стапалата на вашиот партнер, испратете му брзо и секси слика со вашите прсти.

Играјте со примамлив допир

Може да биде лесно да заборавите дека вашиот партнер мисли дека сте проклето секси и дека сака да го почувствува вашиот допир… особено ако работите веќе некое време не функционираат.

Нежно шепотење на увото со вашите усни ќе го натера вашиот партнер да се возбуди од исчекување. Потоа, истражете нови сензации и еротски допир или тргнете се со галење додека тој почнува да реагира… и исто така и вие ќе се возбудите.

Сакате да воведете целосно нова сензација? Истражете некои еротски играчки за возрасни (вклучувајќи и секс играчки за мажи) за да ги поканите во нов свет на на задоволство.

Играјте си со себе

Постојат неколку начини да го изведете ова кога сакате да го возбудите партнерот, но еве една испробана, секси опција.

Додека тој полека почнува да тоне во сон, почнете да се галите и да се задоволувате истовремено стенкајќи до нив додекка лежите покрај него гола. Откако ќе се разбуди, ќе сака да влезе длабоко во вас. Една придобивка за оваа индиректна иницијација е брзиот оргазам, бидејќи веќе сте стигнале на половина пат, ако не и речиси до крај.

Изненадувачко орално задоволство

Еден сигурен начин да го возбудите и изненадите вашиот партнер е да го разбудите со орален секс додека длабоко спие. Ако претходно сте разговарале за ова и тоа е нешто за кое и двајцата ве интересира, ова е време да го испробате.

Користете ги тивко усните и јазикот на почетокот, бидејќи не сакате да ги запрепастите додека спијат, но штом ќе почувствувате дека се станува потврдо или повлажно во вашата уста, можете да започнете да истражувате побрзо темпо, притисок и поинтензивна сензација. Ова дефинитивно ќе доведе до некое добар секс кое ќе ве држи задоволни вас и вашиот партнер со денови.

За крај…

Искористете ги предностите на секој од вашите исконски нагони и вашата самоуверена, сексуална моќ за да го добиете она што го сакате. Покажете ентузијазам, никогаш не се срамете, бидете исклучително креативни и не размислувајте претерано многу.

И што е најважно, никогаш не плашете се дека ќе бидете отфрлени. Сосема е во ред и валидно да не сте на иста сексуална фрекфенција цело време. Ако ги испробате овие совети за да ги задоволите вашите копнежи, а вашиот партнер сè уште не реагира, вреди да разговарате со партнерот за да видите што се случува и да ја отворите вратата за подлабока комуникација во спалната соба!

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top