Порно за откривање на вашите фантазии

За мене, порно филмовите беа навистина клучни за да откријам што ми се допаѓа и што ме поттикнува. Како жена која гледа порно, ми се допаѓа. Речиси никогаш не можам да поминам повеќе од десет минутен клип без да доживеам оргазам. Но, тоа не беше одсекогаш така. Долго време не го разбирав моето задоволство или што може да ме доведе до оргазам.

Кога станав сексуално активна, тоа беше само затоа што мислев дека тоа е она што се очекува од мене. Никогаш не го сметав моето задоволство за важен дел. На 21 година, за прв пат всушност почнав да уживам во сексот и се соочив со една важна дилема – би можела да продолжам да имам секс на начин како што мислев дека најмногу ќе им се допадне на мажите, или можев да разберам што сакам во кревет и да научам навистина да уживам во сексот.

Се одлучив за втората опција и фала богу што го направив тоа, бидејќи четири години подоцна, можам да кажам – сега сум сексуално задоволна, искусна и многу самоуверена во кревет. И, многу голема заслуга за тоа имааат порно филмовите.

Направете порното да работи во ваша корист

Да откриете што ве интересира сексуално гледајќи порно е всушност прилично лесно. Има само неколку чекори, и ниеден од нив не е тежок или којзнае колку комплициран. Единствената полутешка работа во користењето порно за персонализирање на вашиот сексуален живот е тоа што може да потрае некое време додека да се истражи. Постојат многу различни луѓе и сите тие луѓе имаат различни движења и потези. Наоѓањето на идеалните за вас може да потрае некое време и бара многу истражување!

Девојка на кревет со телефон гледа порно за откривање на фантазии

Но, истражувањето вреди за наградата, па затоа еве неколку лесни чекори…

Отворете го умот!

Сериозно. На некои луѓе им се допаѓаат чудни работи (чудни можеби за вас но, за оној кој ги практикува сосема стандардни и нормални) или пак некакви нетрадиционални работи. Мора да напоменеме дека овде нема простор за осуда. Едноставно некои работи или се за вас или не се. Или ви се допаѓаат или не.

Ако користите порно за откривање на вашите фантазии – овој процес може да ви покаже на пример дека навистина ви се допаѓа анален секс, иако претходно можеби сте мислеле дека тоа не е за вас. Честопати откриваме дека работите за кои некогаш сме мислеле дека се „табу“ (или сè уште мислиме!) всушност навистина нè поттикнуваат и ни се допаѓаат. Или пак ќе сфатите дека сакате да користите секс играчки. И тоа е сосема во ред! Тоа не зборува ништо за вас како личност или за вашиот карактер, а вие всушност може да го промените мислењето за тоа што ви е удобно. Исто така, имајте на ум, може да биде интересно да се истражат некои работи кои комплетно не ги разбирате и не можете да сфатите зошто некој ги прави и сака. Понекогаш не мора да знаете зошто нешто ве возбудува за да го прифатите!

Каде да започнете?

Започнете со категорија со која ви одговара и знаете дека ве интригира. Гледајте неколку видеа, видете дали нешто ви привлекува внимание во однос на темите, а потоа разгранете се во таа категорија или пак некој нов концепт што ќе ве возбуди. Откако ќе се прилагодите на тоа, изберете некои вообичаени теми и префрлете се на друга категорија за која сте љубопитни. Продолжете да истражувате поврзани концепти додека не почнете да ги наоѓате конкретните категории кои вам ви прилегаат!

Знајте/научете ги вашите граници:

Ако најдете нешто што навистина не ви се допаѓа, не мора да продолжувате да се обидувате. Во ред е и сосема природно да најдете работи што не ве возбудуваат, па дури и го прават обратното. Спознанието што не ви се допаѓа ви помага да го подобрите вашето пребарување и да ве приближи до работите што ги сакате!

Користете ги опциите!

Многу сајтови имаат опции да пребарувате по тема, клучни зборови, канали, одредени артисти, па дури и порно што им се допаѓа на одредени групи, како на пример што е популарно кај жените. Овие опции можат да ви помогнат да ги пронајдете работите што навистина ги сакате и уште поважно да го стесните вашето пребарување! Ако случајно изберете видео со кое не задоволни, секогаш прво пребарајте ги поврзаните видеа пред да направите целосно ново пребарување. Тоа функционира околу 90% од времето.

Продолжете да се обидувате!

Кога користите порно за откривање на вашите фантазии потребно е време. Работите што ни се допаѓаат може да се променат, може да испаднат дека всушност се нешто што воопшто не ни се допаѓа или едноставно може да бидат застарени и тешки да се сфатат. Не се обесхрабрувајте, ви ветуваме дека ќе ја најдете категоријата за вас!

Комуницирајте:

Штом ќе најдете нешто што ви се допаѓа, ако сакате можете да го споделите искуството со вашиот партнер (или, чувајте го на полица за идно партнерство!) Кога ќе започнувате нови сексуални односи можете да му испатите на партнерот линкови од порно видеа што ви се допаѓаат, за да можете и вие да видите што му се допаѓа и на другиот. Не само што е жешко, туку можете и да научите нешто ново и да најдете заеднички работи со потенцијалните партнери.

Девојка на телефон во кревет гледа порно

Порното може да ви биде пријател ако му дозволите и може да ве научи што сакате. Вашиот сексуален живот е токму тоа, ВАШ сексуален живот! Одете напред и истражувајте, и ви посакувам брзина и ефикасност во пронаоѓањето на она што ве возбудува!

Лично, јас само сакам целиот свет да доживее оргазам (тоа е мојата стратегија за светски мир). Среќно и среќно пребарување!

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top